Vlastnosti bot a péče o ně

aby vám dobře sloužily a dlouho jste se z nich těšili

Vlastnosti bot

Boty na zakázku jsou šité mýma vlastníma rukama, s radostí a láskou. Užívám si celý proces tvorby a těším se na každé hotové dílo.

Kožené boty toho vydrží poměrně dost a současně rozhodně nejsou nezničitelné. Jako každý materiál, i kůže se opotřebovává, stejně tak i podrážka. 

Kůže je úžasný materiál, který je prodyšný a poddajný. To znamená, že noha může v botě dýchat, výrazně méně se potí, než v případě bot z umělých materiálů. Boty jsou příjemné i na bosou nohu a v případě padnoucího střihu se noha neodírá. Pokud je tepleji, ale nechci si brát sandály (třeba do lesa), nosím polobotky Claire nebo Poppy na bosou nohu a cítím se v nich báječně i v teplejších dnech (oproti teniskám pro mě nepopsatelný rozdíl).

Jak už jsem psala, kůže je měkký a poddajný materiál a u ručně šitých bot to znamená, že se kůže na botách při nošení "zvlní" v místech, kde se ohýbá, tedy především v přední části boty. Nezůstane tedy hladká jako když jsou boty nové. 

Barva kůže se používáním a působením povětrnostních vlivů může změnit, zpravidla dojde ke ztmavnutí původní barvy.

Kožené boty, přestože jsou ošetřené tukem/voskem, nejsou nepromokavé. Při působení vody se dříve či později promočí. Jedná se o přirozenou vlastnost kůže. Pro zajištění ještě vyšší nepropustnosti je možné použít impregnační sprej vhodný na koženou obuv.

Péče o boty

  • Dopřejte jim pravidelnou péči a ošetřete je přípravkem vhodným na kůži
    Balzám na koženou obuv, včelí vosk, případně impregnace
  • Kromě horní části boty nezapomeňte ošetřit i hrany bot
  • Při větším zašpinění můžete boty omýt vlhkým hadříkem či houbičkou
  • Užívejte si je a mějte je rádi 🙂

Chcete si ušít boty pod mým laskavým vedením? 

Chcete si nechat ušít boty na zazázku?

Máte nějaké otázky?

Napište mi nebo zavolejte

+420 778 749 370

katerina@botykate.cz